15 września w naszej szkole zorganizowany był Międzynarodowy Dzień Kropki. Osoby chętne ( zarówno nauczyciele, jak i uczniowie) w tym dniu ubierali się w stroje w kropki, można było namalować sobie piegi na twarzy lub przebrać się wykorzystu

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły z klasy szóstej Paweł Nogaj  otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie  Matematycznym KANGUR 2021.

Dnia 3 Maja obchodzimy święto narodowe rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji w 1791 roku.

4 lutego 2021 roku zostały rozdane uczniom naszej szkoły dyplomy oraz drobne upominki za udział w konkursie plastycznym: „Moja ulubiona postać baśniowa” zorganizowanym przez szkolną bibliotekę.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły z klasy trzeciej Jakub Kocerka (opiekun Anna Balcerzyk) otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie  Matematycznym KANGUR 2020.

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 – 5.06. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas III -VII.

W dniu 29 listopada 2019 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu już po raz dziesiąty odbyła się kolejna edycja POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS SIÓDMYCH I ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POŁUDNIOEJ WIELKOPOLSKI,  na etapie szkolnym najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali Jakub Noskowski i Wiktoria Zielińska. Do etapu powiatowego mógł przejść tylko jeden uczeń, zatem naszą szkołę reprezentowała na konkursie finałowym Wiktoria Zielińska. Warto podkreślić, iż w konkursie tym brało udział  ponad 50 szkół z powiatu kaliskiego i okolic.

     „ Nie można na siłę być poetą, ale tez nie sposób na siłę nim nie być”
                                                                                                                       Urszula Zybura

        Dnia 27 listopada 2019 roku gościem Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie była Pani Urszula Zybura- polska poetka i aforystka, prezes Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, wydawca, esperantystka.

„Oswajanie słów jest trudniejsze, niż oswajanie tygrysów (…)
trzeba pokochać je wszystkie, aby popis wypadł pomyślnie”

22 listopada 2019 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Biernatkach odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Jesiennej dla klas I-III.  W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z sześciu szkół  naszej gminy.