Dzień Sportu 2024

29 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się coroczny "Dzień Sportu". To wyjątkowe wydarzenie, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością, stanowi doskonałą okazję do wspólnej zabawy, rywalizacji i promowania zdrowego stylu życia.

Tego dnia, uczniowie z klas 0, I, II i III mieli okazję wziąć udział w różnorodnych konkurencjach sportowych i wykazać się swoją sprawnością fizyczną. Na twarzach uczestników widać było radość i zaangażowanie, co dodatkowo podkreśliło wspaniałą atmosferę tego dnia.
Tradycyjnie, wszystkie konkurencje odbywały się pod hasłem "Wszyscy jesteśmy zwycięzcami". To motto przypominało wszystkim, że najważniejsza jest zabawa i wspólne spędzanie czasu, a nie sama rywalizacja. Każdy uczestnik został nagrodzony za swoje starania, co dodatkowo motywowało do aktywnego udziału.

Starsi uczniowie spędzili ten dzień w lokalnym Aquaparku. To była dla nich wyjątkowa okazja do relaksu i zabawy. Korzystali ze zjeżdżalni, jacuzzi oraz "rwącej rzeki", ciesząc się wodnymi atrakcjami. Pobyt w Aquaparku był nie tylko świetną rozrywką, ale także okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze.

Po sportowych zmaganiach, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 przygotowali smaczne i przede wszystkim zdrowe przekąski. W naszej szkole realizujemy program "Owoce i warzywa w szkole”, który ma na celu zmianę nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Uczniowie dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych należy dokładnie umyć ręce i  pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.  Wszyscy przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i zabrali się do działań kulinarnych. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Przedszkolaki razem z Panią Edytą Waszak wykonały deserki, które apetycznie wyglądały a jeszcze lepiej smakowały. Mini smakołyki znikały w mgnieniu oka. Pierwszoklasiści wspólnie z Panią Anną Balcerzyk przygotowali kanapki. Wszyscy z dużym zaangażowaniem dobierali składniki tak, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo i smakowała wyśmienicie. Klasa 2 wspólnie z Panią Agnieszką Janczak przygotowała owocowe szaszłyki. Dzieci wykonywały przekąskę samodzielnie z ogromną precyzją. Wszystko było bardzo smaczne, kolorowe i wykonane według własnej inwencji twórczej. Uczniowie z klasy 3 pod czujnym okiem Pani Marty Czerkawskiej samodzielnie wykonywali soki oraz koktajle ze świeżych owoców. Na stołach królowały truskawki, banany, jabłka, pomarańcze, grejpfruty, gruszki oraz ananas. Wszystkie napoje były przepyszne, kolorowe i bardzo zdrowe.  Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą umieli w przyszłości zadbać o właściwą dietę, a tego typu spotkania przyczynią się do wzbogacenia codziennych posiłków w kolorowe owoce i warzywa.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i zachęci ich do dalszego aktywnego spędzania czasu.