W dniu 25 października uczennice i uczniowie  klasy siódmej z Panią Izabelą Chankiewicz mieli przyjemność wybrać się na przejażdżkę "Pociągiem do historii", biorąc udział w żywej lekcji historii.  Zabytkowa kaliska kolejka wąskotorowa przeniosła nas w czasy wybuchu zrywu niepodległościowego z 1863 roku w 160.

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Głównym celem akcji było pokazanie uczniom, że czytanie jest super, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła min. fundacja- Cała Polska czyta dzieciom. W tym dniu uczniowie przynieśli ze sobą ulubione pozycje książkowe i pochłonięci byli czytaniem.

Dnia 17.10.2023  uczniowie kl VII i VIII wzięli udział w webinarze w ramach II edycji akcji edukacyjnej "Adwokaci Rozjaśniają Prawo" Komisji Edukacji Prawnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Na webinarze poruszono następujące zagadnienia:

- czym jest stalking

- heit czy krytyka

- zniesławienie a zniewaga

- fałszywe oskarżenie

13 października, w przeddzień Święta Komisji Edukacji Narodowej,  w naszej szkole odbyła się jedna z najważniejszych ceremonii - włączenie pierwszoklasistów w poczet uczniów i czytelników  oraz pasowanie najmłodszych na przedszkolaków. 

W dniu 6 października uczniowie klasy 8 brali aktywny udział w bardzo ciekawym wydarzeniu pt. „Dzień Naukowców” zorganizowanym w Kaliszu przez Miasto Kalisz, Centrum Wsparcia Rzemiosła. Kształcenia Dualnego i Zawodowego, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu, Związek Rzemieślników Cechowych, Uniwersytet Kaliski i Izbę Rzemieślniczą.

Dnia 05.10.2023r. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację  innowacji pedagogicznej, która odbywa się formie warsztatów florystyczno - plastycznych pt. "Eko dzieciaki - Skarszewiaki".

02.10.2023 uczniowie klasy III wzięli udział w warsztatach - Koduj z Gigantami-

Koduj z Gigantami to ogólnopolska akcja warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży.