19 stycznia 2024 r. to 79 rocznica bestialskiego mordu dokonanego na 56 członkach Armii Krajowej w Lesie Skarszewskim. Dla upamiętnienia tego wydarzenia przedstawiciele władz samorządowych miasta Kalisza i Gminy Żelazków, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie oraz mieszkańcy Skarszewa złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczne znicze pamięci. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z V balu karnawałowego Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie.

W imieniu szkolnej społeczności składam podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia V balu karnawałowego Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie.

Jak każdego roku zabawa była przednia, na parkiecie panowało prawdziwe szaleństwo ( również za sprawą dj -a Tomka), przygotowane przez p. Nogajów pyszne rarytasy były niebywałą ucztą dla podniebienia. Klimat był jeszcze gorętszy i radośniejszy za sprawą nadzwyczajnego uroku i umiejętności tancerzy ze szkoły Tańca Tobiasza Uniejewskiego, prezentujących tańce latynoamerykańskie.

10 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Kokaninie odbyły się Mistrzostwa Gminy Żelazków w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna zajęła II miejsce i awansowała do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 25 stycznia w Koźminku.