Święto Patrona Szkoły

   Dnia 27 września o godzinie 9.20 w naszej szkole rozpoczęła  się akademia z okazji Dnia Patrona , którym są żołnierze Armii Krajowej. Uroczystość rozpoczęła się zawieszeniem flagi i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zebrani goście zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, gdzie wprowadzono sztandar. Pani Dyrektor Dorota Sobczak zaprosiła gości, wśród których najważniejszym był Pan  Kazimierz Wiktorowicz, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kaliszu. Pan Kazimierz opowiedział o początkach II wojny światowej, powstaniu i organizacji Polskiego Państwa Podziemnego, powstaniu warszawskim oraz czasach okupacji i Armii Krajowej. Mieliśmy okazję spotkać naprawdę ciekawą postać z ogromną wiedzą. Zebrani goście wzięli udział w części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy piątej wraz z wychowawczynią i wysłuchali pieśni odśpiewanych przez szkolny chórek. Po uroczystym apelu wszyscy uczniowie udali się do pobliskiego lasu skarszewskiego, w którym rozstrzelanych zostało 56 żołnierzy Armii Krajowej. Tam złożone zostały kwiaty oraz zapalone znicze, będące symbolem naszej pamięci. Przy grobie spotkaliśmy również Pana Wójta Gminy Żelazków Michała Kraszkiewicza i jego  Zastępczynię Panią Annę Sar.  Miejsce Pamięci w Skarszewie odwiedzili również Pan dr n. med. Piotr Suda, prezes Kaliskiego Towarzystwa Lekarskiego, Pan Starosta Powiatu Kaliskiego Krzysztof Nosal oraz Pan Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

    Ten dzień był wyjątkowym wydarzeniem dla naszych uczniów i wszystkich pracowników szkoły. To najważniejsza uroczystość,, którą celebrujemy każdego roku. Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim członkom Polskiego Państwa Podziemnego, których ofiarność przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy i nie zapomnimy!

    Jednocześnie, jak co roku, nasza szkoła z okazji Święta Patrona wzięła udział w akcji BohaterON. Na stronie fundacji wspierającej Powstańców Warszawskich pochwaliliśmy się naszymi obchodami i  upamiętniliśmy walczących z okupantem podczas II wojny światowej. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić, że ich trud o wolną Polskę nie poszedł na darmo, bo my o naszą ojczyznę zawsze będziemy dbali.