Szkolny Turniej Ringo 2024

4 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Ringo w ramach Programu "Trzymaj formę" w kategorii dziewcząt i chłopców kl. IV-VI. 
W kategorii dziewcząt "2x2" -  I miejsce zajęły Ivetta Biskup i Wiktoria Sobczak, II miejsce Alicja Chachuła i Lena Kucińska, III miejsce Hanna Wawrzyniak i Anissa Warszewska.
W kategorii chłopców "single 1x1" - I miejsce zajął Alan Szulc, II miejsce Igor Chudziński, a III miejsce Szymon Tresenberg.

Gratulujemy!!!

Gra została podobno wymyślona przez znanego szermierza i dziennikarza Włodzimierza Strzyżewskiego w 1959, natomiast jako polski sport o charakterze indywidualnym i zespołowym istnieje od 1973, kiedy to zaczęto organizować otwarte mistrzostwa Polski w ringo. Gra w ringo, podobnie jak wiele innych dyscyplin sportowych przebyła dość długą drogę ewolucyjną. Najpierw, dla jego twórcy była elementem treningu szermierczego, później przekształciła się w zabawę i sport rekreacyjny możliwy do uprawiania przez niemal każdego i w każdych warunkach bez względu na porę roku. Drugim nurtem ewolucyjnym była gra w ringo jako sportu wyczynowego. Wraz z rozwojem techniki i taktyki zmieniano przepisy zawodów. Obecnie ringo jest grą sportową o bogatej technice i taktyce. Jest znana głównie w Europie. Powstałe w 1989 Polskie Towarzystwo Ringo i nieco później 1993 Międzynarodowa Federacja Ringo (International Ringo Federation) organizują międzynarodowe zawody takie jak mistrzostwa Europy i świata.