Telefon komórkowy pełni w dzisiejszym świecie wiele pożytecznych funkcji. Dajemy go dzieciom, by czuły się bezpieczne, by mieć z nimi kontakt, zwłaszcza w tych trudnych czasach. Warto jednak zachować czujność i bacznie obserwować je, by nie przeoczyć momentu, kiedy używanie telefonu zacznie być niepokojące. Zatem, na co rodzic powinien zwrócić uwagę?;

„Świat jest tak wielki i bogaty, a życie tak pełne różnorodności, że nigdy nie brak okazji do wierszy”
-Johann Wolfgang Goethe.

6  marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. Jest to święto poprawnej wymowy oraz osób, które pomagają w korygowaniu wad wymowy. Nasz szkoła, wzorem lat ubiegłych, włączyła się w obchody tego święta.

W dniach 9 i 12 marca 2021 r. w naszej szkole odbył się I Przegląd Pasji i Talentów.       
Była to wspaniała okazja do zaprezentowania zainteresowań i umiejętności naszych uczniów. Ze względu na pandemię uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas 1 – 3 mieli możliwość podziwiania swoich rówieśników w dniu 9 marca, a ich starsi koledzy z klas 4 – 8 mieli możliwość zobaczenia się online w piątek tj. 12 marca. 
Uczniowie, którzy chcieli podzielić się swoimi pasjami i zdolnościami przesyłali wcześniej nagrania swojego występu. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć między innymi talenty plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe. 
Wszyscy uczestnicy zasłużyli na ogromne brawa! 
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział. Zapraszamy do obejrzenia prezentowanych zainteresowań i pasji.

Od 25 stycznia przez cały luty uczniowie klasy 4 w ramach godzin  z wychowawcą brali udział w programie profilaktycznym  opracowanym przez Fundację Poza Schematami  z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.