Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w dwóch kolejnych spotkaniach on-line z cyklu Adwokaci rozjaśniają prawo. Tym razem dotyczyły one szkoły wolnej od hejtu. Podczas zajęć podjęte zostały takie tematy jak:  czym jest hejt a czym konstruktywna krytyka, jakie konsekwencje prawne mogą grozić za zachowania w sieci,  jak reagować, gdy jesteśmy świadkami lub ofiarami hejtu, jak każdy z nas może współtworzyć szkołę wolną od hejtu – opartą na wzajemnym szacunku i bezpieczeństwie.

22 października 2025 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności Ekologicznych. Celem wydarzenia było pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, a także rozwijanie umiejętności praktycznego wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania różnorodnych zadań konkursowych. Każda szkoła podstawowa mogła zgłosić dwie drużyny: jedną 3-osobową drużynę w kategorii klas I–III  oraz jedną 3-osobową drużynę w kategorii klas IV–VIII.

W dniach 20–24 października 2025 roku w naszej szkole odbywały się działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego tegoroczne hasło brzmiało: „Siła relacji w erze samotności”.

Tydzień ten poświęcony był refleksji nad tym, jak ważne w życiu każdego człowieka są dobre relacje, wzajemny szacunek i życzliwość.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnorodnych inicjatywach, które sprzyjały rozmowie, współpracy i budowaniu więzi.

13 października 2025 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka oraz Ślubowanie Uczniów Klasy I. To niezwykle ważny moment w życiu najmłodszych wychowanków i uczniów, pełen emocji, radości i wzruszeń. 

„Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku, a każdy pierwszy krok wart jest świętowania.”

W dniach 6–13 października 2025 roku odbyła się zbiórka kasztanów. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarszewie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej  w Goliszewie zebrali 670 kg kasztanów, które następnie zostały sprzedane. Akcja ta miała na celu wsparcie leczenia 14-leteniej Zosi Iglik. Dziewczynkę najpierw zaatakował czaszkogardlak -  rzadki nowotwór mózgu. Natomiast z uwagi na przykurcze nóg oraz problemy z chodzeniem obecnie Zosia potrzebuje pieniędzy na dwie operacje ortopedyczne w klinice w Wiedniu.

16 października 2025 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I–III wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, aby obejrzeć wyjątkowe przedstawienie teatralne pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Spektakl został przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Uprzejmie informujemy, że w wyniku zapytania ofertowego dotyczącego paliw stałych (ekogroszek) wyłoniono ofertę najkorzystniejszą cenowo, zgodnie z kryteriami określonymi w dokumentacji.
Dziękujemy za udział w postępowaniu.

Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz (Albert Einstein)