W miniony czwartek 18.05.2023r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty.

Gościliśmy przyszłych przedszkolaków i pierwszoklasistów wraz z opiekunami, którzy przybyli, by poznać nasze grono pedagogiczne, pracowników i zwiedzić szkołę. 

19 maja 2023 roku kolejny raz gościliśmy młodych matematyków z klas trzecich  z 6 szkół  naszej gminy. Uczniowie zmagali się z 6 zdaniami otwartymi opracowanymi przez konsultanta metodycznego edukacji  wczesnoszkolnej panią Małgorzatę Kraszkiewicz, która co roku czuwa nad prawidłowym przebiegiem konkursu. 

Spośród 12 uczestników wyłoniono 5 laureatów:

Dnia 17 marca 2023 odbyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE. Wzięło w niej udział 17 uczniów z naszej szkoły w różnych kategoriach wiekowych począwszy od kl. IV do kl. VIII. W  konkursie uczestniczyło 5 956 uczniów z 232 szkół z całej Polski. W tegorocznej edycji możemy pochwalić się licznymi dyplomami uznania za uzyskanie bardzo dobrego i dobrego wyniku. Do najlepszych należą:

W miniony piątek, w samo południe, uczniowie klasy ósmej naszej szkoły, udali się na Jasną Górę, by zawierzyć Matce Bożej egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej oraz prosić o pomoc w dokonaniu właściwego wyboru szkoły. Pomysłodawcą i organizatorem pielgrzymki był ks. Krzysztof Satoła, opiekę sprawowały również p. dyr. Dorota Sobczak oraz p. Marta Jaśkiewicz.

Lego Boost  to robot poruszający się na gąsienicach, który może ruszać głową, ramionami i nawet brwiami. Przygodę z robotem rozpoczęliśmy od jego zbudowania. Budowa podzielona była  na 3 etapy. Budowanie nie było  trudne, ale pracochłonne i wymagało od uczniów wiele cierpliwości , skupienia i uwagi zwłaszcza na początkowym etapie, gdy w pudełku wciąż znajdowała się większość klocków.....