Dnia 27 września o godzinie 9.20 w naszej szkole rozpoczęła  się akademia z okazji Dnia Patrona , którym są żołnierze Armii Krajowej. Uroczystość rozpoczęła się zawieszeniem flagi i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zebrani goście zaproszeni zostali na salę gimnastyczną, gdzie wprowadzono sztandar.

26 września obchodziliśmy  Europejski Dzień Języków Obcych - pierwszy etap innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej szkole. Uczniowie klas najmłodszych na języku angielskim kolorowali obrazy przedstawiające zabytki i charakterystyczne budowle - typowe dla różnych państw  oraz flagi różnych krajów. Na końcu uczniowie klasy II  przygotowali z tych flag najdłuższą girlandę, która ozdobiła nasze korytarze.

     W dniu 29 września uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W klasach I-VIII każdą lekcję rozpoczynaliśmy od czytania wybranego fragmentu utworu

W miniony piątek w naszej szkole rozległ się alarm ewakuacyjny. Uczniowie wraz z nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkoły opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Nauczyciele przekazali p. dyrektor Dorocie Sobczak, prowadzącej akcję ewakuacyjną, informacje dotyczące stanu liczebności klas. Meldunek został następnie przekazany druhowi Bartoszowi Waszakowi dowodzącemu akcją.

Dnia 22 września 2023 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza – pretendenci zaprezentowali swoje kandydatury oraz przedstawili programy wyborcze. Uczniowie klas 1-8 oddawali głosy na wcześniej przygotowanych kartach wyborczych. Największą ilość głosów zdobyła Ivetta Biskup z klasy 6, tym samym obejmując funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 20 września 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w Sprzątaniu Świata. Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej, nauka odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz uwrażliwianie młodych ludzi na potrzeby naszej planety. Uczniowie wraz z opiekunami z zaangażowaniem posprzątali najbliższą okolicę szkoły, a po pracy czekała wszystkich miła niespodzianka, jaką było zjedzenie smacznych, pieczonych ziemniaków. 

15 września 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i zabawy. Z tej okazji uczniowie wykazali się pomysłowością i założyli ubrania w kropki, a na ich twarzach gościły barwne piegi. Wśród najciekawszych strojów było na pewno przebranie króla. Ci uczniowie, którzy tego dnia ozdobili swoje ubrania kropkowymi akcentami, byli zwolnieni z pytania, co potęgowało wśród nich entuzjazm.

Nasi czwartoklasiści stali się już szczęśliwymi posiadaczami komputerów przenośnych w ramach programu „Laptop dla Ucznia”. Na mocy umowy z Gminą Żelazków otrzymali na własność model HP ProBook 440 G9. Wierzymy, że dzięki tym laptopom sprawniej będą odnajdywać się  w cyfrowym świecie, łatwiej przyswajać  wiedzę, a w przyszłości zdobywać świat.

REGULAMIN ZAJĘĆ NAUKI PŁYWANIA

POSTANOWIENIA OGÓLNE: 

1. Uczestnicy zajęć oraz ich rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania Regulaminu Aquapark Kaliszu oraz Regulaminu zajęć „Nauki pływania dla uczniów klas I-III organizowanych przez SP w Skarszewie.

W dniu 8 września 2023r. nasza szkoła uczestniczyła w kolejnej XII odsłonie Narodowego Czytania 2023.
Czytano najbardziej znaną powieść Elizy Orzeszkowej pt. „ Nad Niemnem”.
To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu.

4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu. Pani Dyrektor dr Dorota Sobczak powitała wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz grono pedagogiczne. Po uroczystej inauguracji uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami.

Szanowni Państwo!

Tak jak w poprzednim roku nasza szkoła przystępuje do akcji „Szkoła pełna talentów”

W ubiegłym roku w ramach akcji „Talenciaki” pozyskaliśmy dla uczniów artykuły  papiernicze takie jak: kredki, bloki, farby, flamastry, papiery kolorowe, pędzle  itp. , które wpłynęły na atrakcyjność zajęć świetlicowych i pozalekcyjnych. 
Tak i w tym roku ruszamy do akcji!

Kupony można pobrać przy kasie robiąc zakupy w sieciach sklepów LIDL  od 5 września br.- 1 kupon za każde wydane 50 zł (i w zakupach musi się znaleźć minimum jedno warzywo lub jeden owoc).

Następnie należy wrzucić kupony w szkole do specjalnej pudełka lub samodzielnie zeskanować kod QR i przypisać Szkole Podstawowej im. Armii krajowej w Skarszewie.