WOLONTARIAT


„Lustereczko, lustereczko powiedz przecie,
Kto jest najpiękniejszy w świecie"

  – chyba każdy z nas zna ten cytat pochodzący z baśni „Królewna Śnieżka” autorstwa Braci Grimm. Chyba nie ma dziecka, które nie fascynowałoby się przygodami Kota w butach, Kopciuszka, Śpiącej Królewny, Jasia i Małgosi czy Tomcia Palucha. Pewnie niejeden z nas wzruszył się, poznając losy Brzydkiego kaczątka lub Dziewczynki z zapałkami. Baśnie są ważną cząstką dzieciństwa, bo to na nich od pokoleń się wychowujemy. Właśnie dlatego 21 kwietnia tego roku Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Biblioteką Szkolną postanowiło zorganizować dla uczniów klas 1-3 zajęcia otwarte „Baśnie w zagadkach". Wolontariusze, przez aplikację Teams, przeprowadzili quiz sprawdzający wiedzę na temat baśni pisanych przez znanych twórców, takich jak: H. Ch. Andersen, Ch. Perrault czy wspomniani już wcześniej Bracia Grimm. Zajęcia uatrakcyjniały akcenty i stroje baśniowe uczestników wydarzenia, a także prowadzących, za które Pani Dyrektor przydzieliła dodatkowe punkty dla klas. I jak to na baśnie przystało, wszystko zakończyło się szczęśliwie. Poziom był wyrównany, zawodnicy z dużym zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na zagadki. Quiz okazał się być świetnym pomysłem na dobrą zabawę, a zebranym dopisywały humory.

„Świat jest tak wielki i bogaty, a życie tak pełne różnorodności, że nigdy nie brak okazji do wierszy”
-Johann Wolfgang Goethe.

              Mimo pandemii wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie, nie próżnowali.

Wczoraj, 14 października 2020 r., w naszej szkole zakończyła się akcja Tornister Pełen Uśmiechu, która trwała już od pewnego czasu. Uczniowie zbierali artykuły szkolne i książki dla dzieci z Domu Dziecka w Liskowie.

Na początku października Samorząd Uczniowski we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu ogłosił zbiórkę kasztanów, aby w ten sposób wesprzeć inicjatywę zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 19 w Kaliszu. Akcja trwała do 7 października 2019r.