AKCJE

 15 września w naszej szkole zorganizowany był Międzynarodowy Dzień Kropki. Osoby chętne ( zarówno nauczyciele, jak i uczniowie) w tym dniu ubierali się w stroje w kropki, można było namalować sobie piegi na twarzy lub przebrać się wykorzystu

W roku szkolnym 2020/2021  w miesiącach od listopada do maja uczniowie klasy ósmej brali udział w dwóch projektach eTwinning i nawiązali  kontakty z rówieśnikami z innych krajów europejskich.  O pierwszym projekcie mogliście dowiedzieć się już z wcześniejego artykułu szkolnego dl

W dniu 31 maja w naszej szkole obchodzono „Światowy Dzień bez Tytoniu”. Właśnie w tym dniu, dniu powrotu uczniów do szkół na zajęcia stacjonarne,  zaprezentowano na gazetce szkolnej wszystkie projekty i plakaty wykonane przez uczniów z klasy 5 w trakcie nauczania zdalnego.

Do tej pory w projekt europejski pod tytulem "English is the new teraphy", czyli "Angielski terapią na czas pandemii" zaangażowani byli uczniowie klasy ósmej. Jednak teraz swoich starszych kolegów postanowiły wspomóc koleżanki z klasy szóstej.


„Lustereczko, lustereczko powiedz przecie,
Kto jest najpiękniejszy w świecie"

  – chyba każdy z nas zna ten cytat pochodzący z baśni „Królewna Śnieżka” autorstwa Braci Grimm. Chyba nie ma dziecka, które nie fascynowałoby się przygodami Kota w butach, Kopciuszka, Śpiącej Królewny, Jasia i Małgosi czy Tomcia Palucha. Pewnie niejeden z nas wzruszył się, poznając losy Brzydkiego kaczątka lub Dziewczynki z zapałkami. Baśnie są ważną cząstką dzieciństwa, bo to na nich od pokoleń się wychowujemy. Właśnie dlatego 21 kwietnia tego roku Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Biblioteką Szkolną postanowiło zorganizować dla uczniów klas 1-3 zajęcia otwarte „Baśnie w zagadkach". Wolontariusze, przez aplikację Teams, przeprowadzili quiz sprawdzający wiedzę na temat baśni pisanych przez znanych twórców, takich jak: H. Ch. Andersen, Ch. Perrault czy wspomniani już wcześniej Bracia Grimm. Zajęcia uatrakcyjniały akcenty i stroje baśniowe uczestników wydarzenia, a także prowadzących, za które Pani Dyrektor przydzieliła dodatkowe punkty dla klas. I jak to na baśnie przystało, wszystko zakończyło się szczęśliwie. Poziom był wyrównany, zawodnicy z dużym zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na zagadki. Quiz okazał się być świetnym pomysłem na dobrą zabawę, a zebranym dopisywały humory.