29 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się coroczny "Dzień Sportu". To wyjątkowe wydarzenie, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością, stanowi doskonałą okazję do wspólnej zabawy, rywalizacji i promowania zdrowego stylu życia.

28 maja 2024r. w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Żelazkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Każdy z uczestników przedstawił dowolnie wybrany utwór poetycki.

W dniu 24.05.2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Żelazkowie odbył się Konkurs Wokalny Piosenki Retro pt. ,,Lata dwudzieste, lata trzydzieste" pod patronatem Wójta Gminy Żelazków Michała Kraszkiewicza. W konkursie wzięli udział młodzi wykonawcy z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Żelazków. Celem konkursu była popularyzacja i przypomnienie dorobku artystów dwudziestolecia międzywojennego, a także wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do rozwijania muzycznych uzdolnień.

W dniu 23.05.2024r w Szkole Podstawowej w Biernatkach odbyły się Gminne gry i zabawy sportowe dla klas I-III. Do sportowej rywalizacji zgłosiły się cztery zespoły ze szkół podstawowych w Biernatkach, Skarszewie, Russowie i Dębego. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.W skład naszej drużyny weszli: 

23 maja 2024r . w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się VII Memoriał Stanisława Sikorskiego w minisiatkówce dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu, a nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie. 

17 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu  Mała Gminna Olimpiada Matematyczna. Do konkursowych zmagań  przystąpiło 12 uczniów klas III, którzy reprezentowali 6 szkół z terenu gminy Żelazków.

W czwartek (16.05.2024r. ) odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Kandydaci do oddziału przedszkolnego oraz klasy I wraz z rodzicami mieli możliwość poznania naszej szkoły.  Pani dyrektor przywitała zaproszonych gości i mocno trzymała kciuki za wszystkie dzieci, by pomyślnie rozwiązywały zadania, zagadki oraz odczuwały radość ze spotkania.

17 maja 2024 r. w Szkole Podstwawowej w Piotrowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasz drużyna w składzie:  Marcin Grzelak, Jakub Waszak, Szymon Waszak zajęła w tych zawodach III miejsce.

Gratulujemy!!!